O nama

Kulturno-umjetničko društvo "Šubić" Novska udruga je građana koja se bavi očuvanjem hrvatskih narodnih pjesama i plesova.

Udruga je osnovana 1995.godine te smo 2015 godine proslavili 20.godišnjicu djelovanja. U "Šubiću" se najviše pažnje posvećuje učenju i očuvanju zavičajne narodne baštine, izvornih pjesama i plesova te očuvanja i prikupljanja zavičajnih slavonskih narodnih nošnji novljanskoga kraja.

Osim toga,uče se i izvode pjesme i plesovi iz drugih krajeva Hrvatske kao što su plesovi Moslavine, Posavine, Prigorja, Međimurja, Podravine, Slavonije i stari splitski plesovi.

Dječja folklorna skupina broji oko 30 djevojčica i dječaka u dobi od 5 do 12 godina.

Voditeljica dječjeg folklora je Maja Josić, voditelj plesa je Mario Baković, voditelj tamburaša je Dominik Kovačević, a voditeljica pjevanja je Kristina Lučić-Andrijanić.

Predsjednica je Marija Kos Šaka.

Pregledaj galeriju