Županijska smotra koreografiranog folklora

Plesnim koreografijama i pjevačkim nastupima, članice i članovi folklornih društava „Lipa“ Lipovljani, „Ivančica“ Kutina, Društva za očuvanje i promicanje kulturne tradicijske baštine „Etno Siscija“ Sisak i KUD „Šubić“ predstavili su se programom koji su pripremali za nastup na Županijskoj smotri koreografiranog folklora.

Županijska smotra koreografiranog folklora održana je u petak 17. svibnja 2019 u 19h u Gradskom kinu Novska.

Stručni žiri u kojemu su bili Krunoslav Šokac, Katarina Vušić i Petar Varga su nakon otplesanih koreografija svih sudionika imali okrugli stol sa svim voditeljima KUD-ova.. Pobjednik će predstavljati Sisačko moslavačku županiju na Državnoj smotri koreografiranog folklora koja će se održati 19. listopada 2019 u Čakovcu.

Iako do tada ima vremena folklorna društva nastaviti će se intenzivnim pripremama kako bi se predstavili u najboljem svjetlu, a kako je kazala Marija Kos Šaka, predsjednica KUD-a „Šubić“, očekuju ih i pripreme za 18. Folklorne susrete „Lukovo u Novskoj“, koje uspješno organiziraju u povodu Dana grada.

Županijska smotra
Županijska smotra koreografiranog folklora